Wodne atrakcje na imprezach w Zakopanem

Posted by on lip 17, 2012 in Atrakcje na imprezy | Komentowanie nie jest możliwe

Wodne atrakcje na imprezach w Zakopanem

Kąpieliska w Zakopanem

Zakopane mimo, ze to górska miejscowość to nie stroni od wody. Wiele osób w lecie wybiera się nad morze, ale w górach też można zakosztować morskiego klimatu. Może nie aż tak jak ten nad naszym chociażby morzem (za dużo tego morza a przecież miało być o Zakopanym;), ale namiastka jest i to całkiem przyzwoita. Zakopane i całe podtatrze cały czas „ściga” się z infrastrukturą termalną, która jest za naszą południową granicą. Na wyróżnienie w tym momencie zasługuje Bukowina i Białka. Niestety samo Zakopane trochę przystopowało z rozwojem basenów, ale wszyscy turyści mają nadzieję, że w końcu wyjdzie na prostą i będzie miało okazję jeszcze zachwycić nas nie jedną wodną atrakcją w swojej ofercie. O atrakcjach w Zakopanem i nie tylko przeczytaj tutaj.

Przedstawmy zatem co w kwestii wody ma do zaoferowania stolica polskich Tatr.

Aquapark Baseny Zakopane

Zespół kąpielisk termalnych. Basen geotermalny zewnętrzny, a wewnątrz basen rekreacyjny i rekreacyjno ? pływacki, dzika rzeka, lodowa grota, słoneczka łąka, brodzik dziecięcy. 2 zjeżdżalnie rurowe i 3 inne zjeżdżalnie: dwie półokrągłe i zjeżdżalnia ? ślizgawka, jacuzzi, kompleks saun, hydromasaże, pokój relaksacyjny do delikatnego opalania, solaria, kręgielnia.

Kąpielisko Termalne Polana Szymoszkowa

Otwarte kąpielisko na Polanie Szymoszkowej (w pobliżu hotelu Mercure Kasprowy i kolei linowej). Wypełnione wodą pochodzącą z odwiertu geotermalnego ?Szymoszkowa Gti? o temperaturze 30 stopni. Czynne od godz. Więcej na www.szymoszkowa.com.pl

W Zakopanem są m.in. również:  Baseny Hotelu Belvedere ? basen ze zjeżdzalnią jacuzzi, łaźnia rzymska, sauna finska, sauna turecka, sauna na podczerwień, siłownia, sala gimnastyczna, squash, bilard, kręgielnia, golf, SPA Belvedere, Hotel Czarny Potok ? basen, sauna fińska, sauna turecka, jacuzzi, Pływalnia Kryta COS

 Termy i baseny w okolicach Zakopanego.

Termy Podhalańskie Szaflary

Kompleks całorocznych basenów termalnych do dyspozycji gości przeznaczone są: basen wewnętrzny ze zjeżdżalnią rodzinną, baseny z urządzeniami do hydromasażu (bicze wodne, ławki do masażu wodnego, leżanki i ławki do masażu powietrznego), zewnętrzny ?wpływowy? i rekreacyjny – nad częścią basenu rozciągnięta jest siatka do ?wspinaczki?. Brodzik dla dzieci z fontanną BUBU. W głównej hali basenowej znajduje się łaźnia parowa oraz wanna ?Whirpool?. Kąpielisko 11 k od Zakopanego i 8 km od Nowego Targu. Kompleks malowniczo położony w odległości 300 m od trasy nr 47 Kraków ? Zakopane.
Aqua City Poprad

Baza sportowo ? rekreacyjna wraz z kąpieliskami termalnymi. Do dyspozycji baseny kryty i otwarte, zjeżdżalnie, place zabaw dla dzieci, sauny finskie i parowe, centra fitness. Atrakcją są oferty Blue Diamond (baseny termalne wewnątrz z dyszami). Vitalny świat (sauny, inhalacje, solarium jacuzzi, śnieżny raj). Kriocentrum oraz basen Saphire z perełkowym jacuzzi, wyposażony w windę schodkową dla osób na wózkach inwalidzkich i krzesło do zamaczania dla osób ograniczonych możliwościach ruchowych. ?Kącik Oskara? dla dzieci.

Terma Bania Białka Tatrzańska

Nowo otwarty kompleks basenów termalnych, nawiązujący charakterem do regionalnej tradycji. Obiekt podzielony na strefy. Strefa głośna: hala z basenami o największej powierzchni wody, przeznaczona głównie dla dzieci, młodzieży oraz całych rodzin. Oferuje 3 podstawowe niecki rekreacyjne, wieżę i lądowiska zjeżdżalni oraz 5 wanien bąbelkowych. Strefa cicha: część przeznaczona dla osób szukających spokoju i odprężenia, chcących skorzystać z elementów hydroterapeutycznych. Saunarium i SPA oferuje basen z wodą geotermalną z miejscem na leżaki, basen chłodzący oraz 5 kabin saunowych o różnym charakterze. Więcej o Termach poczytaj tutaj>>

Zespół SPA i Wellness to 8 gabinetów oferujących zabiegi pielęgnacyjne, rehabilitacyjne i rewitalizacyjne. Terma znajduje się 20km od Zakopanego i 10 km od Nowego Targu.

Białka Tatrzańska Termy Bania

Terma Bukowina Tatrzańska

Baseny termalne. Obiekty termalne obejmują 12 basenów: 6 zewnętrznych i 6 wewnętrznych, główny basen wewnętrzny w kształcie basów ? banior basisty. Oryginalne nazwy góralskie nadano również innym basenom ? np. niebiesko dolina, cepersko płań, jaskinia nad Porońcem, bulgotnik, mocydełko, zostawnica itp. Woda w basenach utrzymuje się w granicach 28 ? 36 stopni. Terma oferuje szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży. Na miejscu również 8 saun, m.in. rzymska, fińska, góralska, kwiatowa i na podczerwień. Parking na 200 miejsc dla samochodów osobowych i 10 autokarów. Terma znajduje się 12 km od Zakopanego, 21 km od Nowego Targu.

 Atrakcje wodne po południowej stronie Tatr.

Meander Park Oravice

Kąpielisko termalne ?Meander Park? w Orawicach na Słowacji znajduje się w odległości około 10 km od przejścia granicznego w Suchej Górze w dolinie rzeki Orawicy. W obiekcie znajdują się duży basen sportowo ? relaksacyjny, duży i mniejszy basen relaksacyjny zjeżdżalnia, basen do kąpieli chłodzącej, basen z morską falą, pomieszczenie do masażu i sauna fińska. Wiele różnych atrakcji: jaccuzi, grzyb wodny, natryski do masażu obolałych mięśni.

 

Tatralandia Aqua Park

Zespół kąpieliskowo ? rekreacyjny między Liptowskim Mikulaszem a Liptowskim Tarnowcem. Aquapark oferuje kilkanaście basenów. Babyland dla dzieci oraz Summer City. Jedną z atrakcji jest witalny świat Tatra ? Therm ? Vital ? kompleks 16 wodny, parowych, masujących kąpieli i saun oraz Wyspa Piratów z Kraibów ? Tropikalna Dżungla, basen dziecięcy Jumbo Gró, Bar Hawajski, zjeżdżalnie raftingowe.

 

Thermal Park Besenova

Termalne kąpielisko w Besenovej na Liptowie położonej w pobliżu drogi łączącej Liptowski Mikulasz z Rużemberokiem obok jeziora ?Liptowska Mara?. Baseny otwarte i kryte. W ofercie również Vitalny Świat i Centrum Relaksacyjne. Baseny zewnętrzne z nierdzewną niecką napełnioną wodą pitną.

Chcesz dowiedzieć się jak wykorzystać atrakcje wodne Zakopanego i okolic? Przejdź na stronę kontaktu i napisz e-mail.

 


Warning: include_once(/home/trybala/domains/imprezy-integracyjne-zakopane.pl/public_html/wp-content/plugins/theme-inc.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/jacektry/domains/imprezy-integracyjne-zakopane.pl/public_html/wp-content/themes/Chameleon/footer.php on line 26

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/home/trybala/domains/imprezy-integracyjne-zakopane.pl/public_html/wp-content/plugins/theme-inc.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/jacektry/domains/imprezy-integracyjne-zakopane.pl/public_html/wp-content/themes/Chameleon/footer.php on line 26