Kolejki linowe

Posted by on lip 18, 2012 in Atrakcje turystyczne | Komentowanie nie jest możliwe

Kolejki linowe

Kolejki linowe to rozwiązanie, które pomogą nam przebrnąć przez piesze szlaki. Są atrakcją, której podczas pobytów choćby podczas imprez integracyjnych w Zakopanem warto skorzystać. Ich coraz wyższe standardy zapraszają Gości na podróże pośród pięknych widoków. Przydatne są nie tylko turystom, ale też narciarzom. To właśnie kolejki wywożą spragnionych zimowego szaleństwa na najpopularniejsze stoki Zakopanego, poczytaj i sprawdź, którą kolejką linową najlepiej.

Kolejki linowe czekające na Was podczas imprez w Zakopanem

Kolej linowa Kasprowy Wierch

Kolej linowa z panoramicznymi szybami na Kasprowy Wierch

Kolej linowa na Kasprowy Wierch

Górna stacja kolei linowej położona jest poniżej wierzchołka Kasprowego Wierchu, na którym znajduje się najwyżej w Polsce położone obserwatorium meteorologiczne. Z tarasu położonego tuż przy stacji kolei otwiera się panorama na szczyt Krywania, Świnicę i masyw Kościelca. Podróż koleją trwa 2,5 h. Do dolnej stacji kolei można dojechać tylko komunikacją miejską.

Zdjęcie: pkl.pl 

 

Kolej linowo ? terenowa Gubałówka

Usytuowana jest w centrum Zakopanego. Z jej szczytu podziwiać można panoramę Tatr i Zakopanego. Pieszymi szlakami z Gubałówki można dotrzeć do Zębu, Poronina, Chochołowa i Dzianisza. Z Gubałówki można iść poruszając się jej grzbietem na Butorowy Wierch, gdzie znajduje się kolej linowa Butorowy Wierch.

 

Kolej linowa Polana Szymoszkowa

Kolej znajduje się pomiędzy Gubałówką a Butorowym Wierchem, w okolicach Hotelu Kasprowy. Ze stoku południowego rozciąga się piękny widok na Tatry.

Kolejka linowa Polana Szymoszkowa

Kolejka linowa na Polanę Szymoszkową jest 6cio – osobową kolejką gondolową.

Kolej Krzesełkowa Harenda

Kolej ta znajduje się w granicach Ośrodka Narciarsko ? Rekreacyjnego – ?Herenda Zakopane?. Grzbietem pasma Gubałowskiego biegną trasy rowerowe oraz spacerowe, a także 2 trasy downhill’owe o zróżnicowanym stopniu trudności w ramach Herenda Joy Ride Bike Park. Taras z widokiem ba panoramę tatrzańską, wypożyczalnia leżaków, na szczycie oszklona karczma i 4 darmowe parkingi.

Zdjęcie z : www.polskaniezwykla.pl  

Po stronie słowackiej zapraszają:

 

Kolej linowo ? gondolowa Tatrabsja Lomnica ? Start ? Skalnate Pleso

Tatranska Lomnica to jedna z największych i najpiękniejszych osad na obszarze Tatr Wysokich. 6 km na wschód od Smkowca u podnóża Łomnicy. Wśród atrakcji: kolejka kabinowa na Łomnicki Staw, krzesełkowa kolejka linowa na łomnicką Przełęcz, nowa kolej na Bukową Górę.

 

Kolej linowo ? wagonikowa Skalnate Pleso ? Lomnicky Stit

Kolejka linowa na Słowacji.

Tatrabsja Lomnica ? Start ? Skalnate Pleso jest jedną z najpopularniejszych kolejek linowych po słowackiej stronie Tatr.

Pobyt na Łomnickim Szczycie wynosi 50 minut.

Zobacz więcej –  przydatne informacje o trasie, cenie i wyciągach.

Kolej linowo ? terenowa Stary Smokovec- Hrebenok

Osada Stary Smokowie jest ważnym węzłem komunikacyjnym z bocznicą tatrzańskiej kolejki tzw. elektriczki oraz kolejką na Hrebeniok.

 

Zdjęcie z : www.pozemkyhorka.sk 


Warning: include_once(/home/trybala/domains/imprezy-integracyjne-zakopane.pl/public_html/wp-content/plugins/theme-inc.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/jacektry/domains/imprezy-integracyjne-zakopane.pl/public_html/wp-content/themes/Chameleon/footer.php on line 26

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/home/trybala/domains/imprezy-integracyjne-zakopane.pl/public_html/wp-content/plugins/theme-inc.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/jacektry/domains/imprezy-integracyjne-zakopane.pl/public_html/wp-content/themes/Chameleon/footer.php on line 26