Turniej gocardowy – wygraj!

Posted by on lip 17, 2012 in Imprezy i wydarzenia | Komentowanie nie jest możliwe

Turniej gocardowy – wygraj!

Zapraszamy na tor kartingowy!

Jeżeli jesteś fanem sportów motorowych, a Formuła1 to Twoje niespełnione marzenie, to właśnie Tor Kartingowy GP KART w Nowym Targu ma coś specjalnie dla Ciebie!

Tor gocardowy Nowy Targ

Konkurs gokardowy w Nowym Targu.

Szansa na wygranie zawodów gokardowych stoi przed Tobą otworem! Dla każdego okazja by obudzić swoje kartingowe oblicze!

Każdy może wziąć udział w zawodach, wystarczy wykupić 10 min jazdy i wpłacić wpisowe!

Brany pod uwagę jest najlepszy wykręcony czas, dlatego warto jeździć więcej niż jeden raz. Im więcej pojeździsz tym większe szanse na lepszą lokatę i wygranie nagród!

Zdjęcia z : podhalanska24.pl

Więcej informacji na temat toru kartingowego GP KART oraz zawodach możecie przeczytać tutaj . Będą tam też aktualizowane wyniki i wiadomości z toru.

Organizatorzy zapewniają zabawę i adrenalinę! Każdego zawodnika może dopingować grono przyjaciół lub rodzina! Świetna zabawa dla małych i dużych.
Sprawdź jak to jest poczuć niesamowitą przyczepność zasiadając za sterami gokarda.

Czym jest gokart?

Gokart ? mały pojazd silnikowy, czterokołowy, służący głównie do wyścigów na torze kartingowym. Pozbawiony jest mechanizmu różnicowego, co sprawia, że koła napędowe również na zakręcie kręcą się z tą samą prędkością obrotową. Napęd przenoszony jest za pomocą przekładni łańcuchowej na oś sztywną podpartą na dwóch lub trzech łożyskach kulkowych. Do kierowania kołami przednimi stosuje się drążki kierownicze i kolumnę z krzywką. W nowszych konstrukcjach stosowane są elementy nadwozia w postaci osłony – spojlera przedniego, będącego jednocześnie zderzakiem, osłony kolumny kierowniczej oraz osłon bocznych.

Ubiór zawodnika kartingowego musi się składać z butów sięgających za kostkę, kombinezonu z materiału odpornego na rozerwanie i homologowanego, rękawiczek gwarantujących odpowiednie trzymanie kierownicy oraz kasku z homologacją. Zawodnik zakłada również kamizelkę chroniącą żebra przed obiciami i złamaniami, ponieważ siła nacisku na żebra podczas zakrętu jest bardzo duża.

Silnik gokarta zazwyczaj ma pojemność 60?125 cm?, zawodowe gokarty osiągają prędkość do 190 km/h, a normalne w granicach 80 km/h. Maksymalna pojemność silnika gokartowego na zawodach nie przekracza 125 cm?. Karting najbardziej popularny jest we Włoszech. Z tego kraju pochodzi firma Tony Kart produkująca podwozia gokartów.

Nazwą gokart określany jest również pojazd trzy- lub czterokołowy napędzany siłą mięśni ludzkich.

Gokart

Gokart to świetna atrakcja dla młodych i starszych. Poczuj adrenalinę, wybierz się na gokarty!

Zdjęcie z:en.wikipedia.org 


Warning: include_once(/home/trybala/domains/imprezy-integracyjne-zakopane.pl/public_html/wp-content/plugins/theme-inc.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/jacektry/domains/imprezy-integracyjne-zakopane.pl/public_html/wp-content/themes/Chameleon/footer.php on line 26

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/home/trybala/domains/imprezy-integracyjne-zakopane.pl/public_html/wp-content/plugins/theme-inc.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/jacektry/domains/imprezy-integracyjne-zakopane.pl/public_html/wp-content/themes/Chameleon/footer.php on line 26